Polsko-Niemiecki Rajd Turystyczny

ADFC – Powiat Uecker-Randow
Starostwo Powiatowe w Policach
Regionalny Oddział Szczeciński PTTK w Szczecinie
Szczeciński Turystyczny Klub Kolarski „88”
Stoczniowy Klub Turystyki Kolarskiej „Neptun”

II.    Uczestnictwo w rajdzie:

Zgłoszenia tylko zgodnie z zamieszczoną listą zgłoszeń, którą należy przekazać do dnia 15.06.2009r. do:
- Regionalny Oddział Szczeciński PTTK (Szczecin al. Jana Pawła II nr 49a, tel./fax  091 4345624),
- Starostwo Powiatowe w Policach (Police ul. Tanowska 8, p. Michał Olszewski)

III.    Program Rajdu (uczestnicy z Polski):

Dojazd do dawnego przejścia granicznego w Lubieszynie na godzinę 09.50, spotkanie z turystami rowerowymi z Niemiec (parking przy restauracji po stronie niemieckiej).
Dojazd do miejsca zbiórki we własnym zakresie (indywidualnie lub grupowo w przypadku przejazdu w ramach własnego klubu).
Wspólny przejazd trasą prowadzoną przez organizatorów z Niemiec.
Trasę i program imprezy przygotowali przedstawiciele – organizatorzy strony niemieckiej.
Powrót grup do przejazdu przez granicę Schwennenz/Bobolin z turystami niemieckimi, pożegnanie uczestników z Niemiec. Powrót turystów polskich do Szczecina i Polic we własnym zakresie.
Długość trasy rajdowej po stronie RFN około 60 km. Dodatkowo przejazdy turystów z Polski (do Lubieszyna i od Schwennenz) średnio ok. 30 km.

IV.    Uwagi organizacyjne i końcowe:

- Uczestnicy biorą udział w rajdzie na własną odpowiedzialność,
- Ubezpieczenie we własnym zakresie
- Każdy uczestnik powinien posiadać sprawny rower (naprawy usterek we własnym zakresie)
- Organizatorzy strony niemieckiej przewidują zwiedzanie oraz posiłek turystyczny:
 - W ramach zwiedzania:
        - kościół w Rosow (godz. 12.30)
        - drewniany wiatrak koźlak w Storkow (godz. 14.00)
        - muzeum pojazdów w Krackow (godz. 16.00)
- Udział w rajdzie tylko osób zgłoszonych na liście uczestnictwa
- Każdy uczestnik powinien posiadać ważny paszport lub dowód osobisty
- Osoby, które nie zgłosiły się w podanym terminie nie będą uczestniczyć w rajdzie !!!!!!!!!
- Kierownictwo uczestników z Polski jest w gestii klubów PTTK wymienionych w punkcie I.

Życzymy dobrej zabawy